Fungujeme bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Kávovary

Moderních způsobů, jak připravit dobrou kávu je bez pochyby několik desítek, stejně jako dostupných druhů káv. Každý druh přípravy kávy poskytuje jiný výsledek a chuť, představme si proto několik základních typů kávovarů.

Všechny druhy překapávacích kávovarů, se kterými je možné připravit výborný přefiltrovaný nápoj.

Existují dva způsoby filtrování – manuální anebo automatické. Při prvním způsobu vroucí voda prochází filtrem s kávou do nastavené konvice. Při automatickém způsobu se vaří malé množství vody, která pomalu kape na kávu nasypanou ve filtru, aby se získalo co nejvíce aroma, než je káva opět překapána přes papírový nebo umělohmotný filtr do konvice.

Mocca kávovar, je dalším přístrojem na výrobu kávy. Používá se jak v našich domácnostech tak nemůže chybět v žádné z italských domácností. Konvice se sestává ze dvou nádob – voda z té spodní se protlačuje filtrovacím nástavcem, který je uprostřed a je naplněn kávou do horní nádobky. Vzniká espresso s tmavou barvou a silnou chutí.


Na přípravu pravého italského espressa se používají speciální kávovary, které se rozlišují na pákové a automatické. U pákových se horká voda pod tlakem protlačuje kávovým filtrem, ale jejich nevýhodou je, že obsluha by měla být zkušená. Na obsluhu mnohem jednodušší jsou automatické kávovary, které používá většina kaváren. Na běžném trhu jsou dostupné pressovače nejrůznějších značek a celé cenové škály, některé jsou vhodné do domácnosti, jiné pro firmy či kavárny a také záleží, jestli umí připravit i jiné nápoje než espresso.Když se ještě vrátíme k menším kávovarům a přístrojům na přípravu kávy, tak bychom se mohli zastavit u filtrovací konvice cafeti’ere, která funguje na principu pressa. Do skleněné konvice se připraví káva, zalije horkou vodou a zamíchá. Pak se stlačí dolů filtr – píst vybavený sítkem, který oddělí kávu od sedliny.