Fungujeme již bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Káva bojuje proti rakovině kůže

Vědci z Harvardské univerzity v rámci svých výzkumů potvrdili, že kofein v kávě pomáhá chránit kůži před negativními účinky UV záření. A tak je pití kávy ještě prospěšnější především v létě, kdy je naše kůže vystavena UV záření ze slunce nejvíce...

Ti, kteří pravidelně pijí kávu s kofeinem, dle tvrzení amerických vědců onemocní karcinomem bazálních buněk, tedy rakovinou kůže, výrazně méně často než ti, kteří kávu nepijí vůbec.

„Námi pořízené statistiky z výzkumů naznačují, že čím více kávy s kofeinem člověk vypije, tím je u něj riziko rakoviny bazálních buněk kůže nižší. Nelze lidem doporučovat zvýšení konzumace kávy pouze kvůli těmto výsledkům, avšak karcinom bazálních buněk kůže je jednou z chorob, pro niž znamená zvýšený příjem kofeinu prevenci,“ říká docent Jiali Han z Harvardské univerzity.

Ačkoli se rakovina kůže rozvíjí pomalu a její léčba je velmi úspěšná, stojí ročně zdravotnictví velké výdaje, neboť je poměrně běžným typem nemoci, proto se vědci nadále zabývají možnostmi prevence.