Fungujeme bez jakéhokoli omezení, všechny prodejny i coffee bary jsou otevřeny.

Články o kávě, recepty, recenze


Jak se vyrábí tradiční české mlýnky LODOS

Správný obchodník by měl vědět, co prodává. Proto jsme se již poněkolikáté vypravili do Lomnice nad Popelkou, kde v manufaktuře LODOS vyrábějí oblíbené mlýnky na kávu i další kvalitní domácí potřeby. Nejspíše i vy máte doma něco z produkce LOmnických DOmácích Strojků.


Historie dripperu: Krása jednoduchosti

Dripper patří mezi nejjednodušší a přitom nejlahodnější způsoby přípravy kávy a zároveň se stal základem pro dnes tak populární překapávače. Jak tento elegantně jednoduchý nástroj vzniknul a jak se vyvinul do dnešní podoby?


Kopi Luwak - káva, na níž si už před vámi pochutnaly cibetky

Vypravte se s námi do světa káv, které si jen málokdo může dopřát každý den. Ať už jde o tajemnou cibetkovou kávu nebo skvostnou Jamaica Blue Mountain, seznámíte se s těmi nejvýjimečnějšími kávami světa. Pojďme se vydat na první zastávku na naší cestě!


Historie vacuum potu: Zapomenutá a znovu objevená alchymie

Dnes je těžké si představit dobu, kdy neexistoval téměř žádný z přístrojů, které dnes nazýváme kávovary. Nejen domácí espressovače, ale dokonce i překapávače nebo moka konvičky byly hudbou vzdálené budoucnosti. Dnes stačí stisknutí tlačítka a všechno zařídí spleť elektrických obvodů. Tehdy byly potřeba komplikované mechanické aparáty, které jako by vypadly ze světa verneovek.


S espressovačem ROK na ruční pohon se z přípravy kávy stane rituál

Pro většinu běžných konzumentů je káva především palivem pro každodenní shon. Doběhnout ke kávovaru v kanceláři, nervózně zmáčknout tlačítko a za podupávání nohou netrpělivě čekat, než se kýžená dávka kofeinu rozředěného ve vodě objeví v hrnku. V poklusu vypít. A celý proces opakovat tak dlouho, než váš výraz začne připomínat sovu u policejního výslechu.


Historie moka konvičky

Kdo a kdy zkonstruoval první moka konvičky? A proč byly na samém začátku vyráběny výhradně z hliníku, a nikoli třeba z nerezové oceli?Jak zvolit hrubost mletí pro různé způsoby přípravy kávy

Máte doma mlýnek a nejste si vždycky úplně jisti výběrem správné hrubosti mletí? Naučte se už pohledem určit, že je káva namleta na správnou hrubost pro vámi zvolený způsob přípravy kávy. Připravili jsme stručného rádce, který vás naučí, jak na to.


Jak připravit dokonalé espresso

V prvním dílu našeho miniseriálu o přípravě espressa jsme probrali hlavně teorii. Tentokrát se budeme krok za krokem věnovat praxi.


Káva a sport. Jak se k sobě mají?

Lahodná, voňavá, osvěžující. Káva. A rekreační, výkonnostní, vrcholový. Sport. Hodí se k sobě? Nebo jsou si cizí? Na serveru o běhání Rungo.cz jsme našli článek, který vysvětluje vše, nač se sportovci v souvislosti s kávou ptají.